رنگ پنجم در چاپ چیست ؟

رنگ پنجم در چاپ چیست ؟

رنگ پنجم در چاپ چیست ؟

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  • ساعت : ۱۲:۲۲
  • تعداد نظرها : 0
  • تعداد بازدید : ۸۰
 • این مطلب پسندیدم: ۰
 • انتشار این مطلب:

برای چاپ یک کار گرافیکی حاوی رنگ spot چه باید کرد ؟ در اینجا به حالت های مختلف در نرم افزارهای کاربردی coreldraw می پردازیم . توصیه اکید ما این است که خروجی نهایی خود را به خصوص اگر دارای حروف و خطوط ظریف است از نرم افزارهای برداری همچون coreldraw و یا illustrator بگیرید ، به عبارت دیگر فایل شما برای خروجی باید برداری باشد ، بنابراین فرمت هایی چون ai ، eps ، pdf و پسوندهایی از این دست مقبول و فرمتهای jpg ، tiff و ... نا مقبول است .

   

کارهای گرافیکی تک رنگ :

این نکته را در نظر داشته باشید که برای چاپ هر رنگ کافی است یک زینک مربوط به آن را داشته باشید و طبیعتا برای تهیه زینک مربوط به رنگ مورد نظر فیلم آن لازم است . تنها چیزی که می ماند زاویه ترام مورد نظر است ، پارامتری که وجه تمایز رنگ های مختلف در چاپ است . این زوایا در مورد چاپ چهار رنگ CMYK به طور معمول برای چهار رنگ به شکل C=15 و M=15 و Y=0 و بالاخره K=45 می باشد .

که این زوایا در مواردی تغییراتی دارد و البته تغییرات آن قاعده و اصولی دارد که نمی توان آن را نادیده گرفت . اما دقت کنید مشکلی وقتی ایجاد می شود که رنگ ها در ترکیب با هم ظاهر شوند و آن هم در شرایط خاص ( در مورد چاپ تک رنگ هیچ مشکلی با زاویه ترام نخواهیم داشت ) بنابراین به سادگی می توانید یکی از رنگ های C ، M ، Y و یا K را انتخاب کنید بدین ترتیب فایل شما به صورت تک رنگ خواهد بود و در لیتوگرافی فیلمی از آن تهیه سپس زینک گرفته می شود . در زمان چاپ می توانید با زینک خود هر رنگی را چاپ کنید . حتی می توانید کار تک رنگی داشته باشید که هر 1000 عدد آن به یک رنگ باشد .

   

کارهای دو رنگ تا چهار رنگ تفکیکی :

به همان ترتیبی که گفته شد در اینجا نیز می توان دو رنگ از چهار رنگ CMYK را انتخاب کرده و پس از تهیه زینک ، در چاپخانه رنگ های دلخواه را روی آن چاپ کرد .

کارهای 5 رنگ یا بالاتر :

این مورد کمی فرق دارد بدین ترتیب که ، شما قصد استفاده از چهار رنگ CMYK را در کار خود دارید ، مثلا اگر یک عکس رنگی در کار خود به کار برده اید و برای چاپ آن ناچار به استفاده از چهار رنگ CMYK هستید اما در قسمتهایی از طرح لازم است رنگ جداگانه ای را به کار گیرید ، برای این کار کافی است کادر یا فضای مورد نظر خود را انتخاب کرده و رنگ SPOT را درون آن بریزید بدین ترتیب هر کادر را می توان با رنگ SPOT جداگانه ای پر کنید . خروجی فایل ارسالی به لیتوگرافی علاوه بر چهار رنگ CMYK شامل رنگ هایی SPOT نیز است .

   

گروه طراحی گرافیک آنلاین و چاپ دیزاینو

   

برچسب ها :

نویسنده : دیزاینو دیزاینو
 • این مطلب پسندیدم: ۰
 • انتشار این مطلب:

میزان رضایت مندی از این سفارش : از 0 رای ثبت شده

نظرات ثبت شده