طراحی گرافیک در قرن نوزدهم

طراحی گرافیک در قرن نوزدهم

طراحی گرافیک در قرن نوزدهم

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  • ساعت : ۱۸:۰۰
  • تعداد نظرها : 0
  • تعداد بازدید : ۲۱۵۳
 • این مطلب پسندیدم: ۱
 • انتشار این مطلب:
انقلاب صنعتی و تکنولوژی طراحی انقلاب صنعتی یک روند پویا بود که در اواخر قرن 18 شروع شد و تا قرن نوزدهم ادامه یافت. اقتصادهای کشاورزی و صنایع دستی غرب از نیروی انسانی، حیوانات و آب استفاده می کردند، اما آنها به اقتصادهای صنعتی تولید شده توسط موتورهای بخار، برق و موتورهای احتراق داخلی تبدیل شدند. جنبه های بسیاری از فعالیت های انسانی غیرقابل برگشت بود. جامعه روش های جدیدی را (اغلب تجاری) برای استفاده از طرح های گرافیکی و توسعه فن آوری های جدید برای تولید آنها یافت. تکنولوژی صنعتی هزینه چاپ و کاغذ را کاهش داده و در عین حال امکان چاپ بسیار بزرگتر را فراهم می کند، به این ترتیب طراح را قادر می سازد که مخاطبان گسترده تر را از قبل داشته باشیم. یک رسانه محبوب برای طراح گرافیک به پوستر تبدیل شد. پوسترهای چاپ شده با انواع چوب های بزرگ به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت تا تبلیغاتی در زمینه حمل و نقل، سرگرمی و کالاهای تولیدی در طول قرن نوزدهم انجام شود. این ممکن بود به این دلیل که Typefounders اندازه های بزرگتری را برای استفاده در آگهی های پست شده و نوشتار نوشتارهای جدید از جمله بدون سرصفحه، اسلب اسلحه و طرح های تزئینی ایجاد کرد. یک چاپگر آمریکایی، داریوس ولز، روتر جانبی را اختراع کرد که تولید مقرون به صرفه ای از مقادیر فراوان انواع چوب های بزرگ را به وجود آورد که کمتر از نصف قیمت فلزات سنگین را هزینه می کردند. پوسترهای چوبی معمولا دارای فرمت های عمودی بودند؛ انواع مخلوطی از اندازه ها و سبک ها در خط افقی با هم ترازی سمت چپ و راست ایجاد شده اند که وحدت بصری ایجاد می کند. مثلا یک پوستر که در سال 1854 برای تئاتر خیابانی کوارتت در فیلادلفیا تهیه شده بود، به صورت ترکیبی از نقاشی های رنگارنگ، تزئینی، بدون سرصفحه، اسلحه های سرامیکی، بسیار گسترده و باریک، تمام نوآوری هایی که در طول قرن نوزدهم ظاهر شد.
پوستر تئاتر خیابانی کوارتت در فیلادلفیا، 1854.   مجموعه فیلیپ بگ مگس پوستر در نتیجه پیشرفت در لیتوگرافی، که در سال 1798 توسط آلومینا انجلدر از بایرن اختراع شده بود، حتی بیشتر محبوب شد. بر اساس این کشف، لایتوگرافی های رنگی، که به نام کرومولیتوگرافی نامیده می شوند، در نیمه دوم قرن نوزدهم به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفتند و طراحان پوسترهای پر رنگی را طراحی کردند که دیوارهای شهر را تزئین کردند، رویدادهای تبلیغاتی، نمایش های سرگرمی و محصولات خانگی را تزئین کردند. طراحان چاپ کرومولیتوگرافی تمام عناصر متن و تصویر را به عنوان یک قطعه از آثار هنری قلمداد کردند؛ از محدودیت های فنی چاپ نامه آزاد شده اند، می توانند تزئینات حیرت انگیز و سبک های حروف را با اراده به ارمغان بیاورند. بسیاری از chromolithographs منافع در انتشار 1856 طراح انگلیسی Owen Jones "گرامر Ornament"، مجموعه ای از الگوهای طراحی و نقاشی هایی است که نمونه هایی از فرهنگ های آسیایی، آفریقایی و غربی را نشان می دهد. (چنین کاوش هایی با شیفتگی با تاریخ گرایی و دکوراسیون دقیق در معماری و طراحی محصول در دوران ویکتوریا مطابقت داشت.) پوستر کرومولیتوگرافی برای نمایشگاه صنعتی سینسیناتی، 1883.       کتابخانه کنگره واشنگتن دی سی انگیزه برای این رویکرد طراحی پوستر در فرانسه آغاز شد، جایی که طراح پوستر ژول چرت یکی از پیشگامان این جنبش بود. با شروع کار خود در سال 1867، پوسترهای لیتوگرافی در مقیاس وسیعی را ایجاد کرد که دارای رنگ های پر جنب و جوش، چهره های متحرک، مناطق بافتی در برابر شکل های صاف و چهره های شاد و پر انرژی بودند که از زمان پاریس قرن شانزدهم به دست می آمدند. چرت بیش از یک هزار پوستر را در طول حرفه خود طراحی کرد. پوستر برای یک توپ ماسک، طراحی شده توسط ژول چرت، 1896.          مجموعه فیلیپ بگ مگس Chromolithography همچنین برای اولین بار در تاریخ، تصاویر رنگی در خانه های مردم عادی به نمایش گذاشت. طراحان ایده هایی را برای کالاهای بسته بندی ای ارائه دادند که به صورت عمومی در قلم های چاپ شده با تصاویر نمادین، رنگ های روشن و قلم های تزئینی ارائه می شد. آنها همچنین کارت های تجاری و "ضایعات" را ایجاد کردند که بسته هایی از تصاویر چاپ شده پرندگان، گل ها و سایر موارد جمع آوری شده توسط کودکان را ایجاد کردند.  
     
انواع بسته های قلع قرن نوزدهم با استفاده از chromolithography تزئین شده است.    مجموعه فیلیپ بگ مگس   با پیشرفت قرن، طراحی گرافیک به مجله ها، روزنامه ها و کتاب ها به بسیاری از مردم رسید. خودکار سازی نویسی، عمدتا از طریق دستگاه Linotype، که توسط Ottmar Mergenthaler در سال 1884 در ایالات متحده ثبت شد، این رسانه ها را به راحتی در دسترس قرار داد. یک اپراتور Linotype می تواند کار هفت یا هشت اپراتور همراه را انجام دهد، به طرز چشمگیری هزینه های چاپ و کاهش هزینه چاپ را کاهش می دهد. ویلیام موریس و جنبش خصوصی مطبوعات در طول قرن نوزدهم، یک محصول تولیدی صنعتی، کاهش کیفیت طراحی و تولید کتاب بود. مقاله ارزان، کاغذ نازک، مطبوعات ضخیم، نقاشی، نقاشی های خاکستری، و شکل متن ناخوشایند اغلب به ترتیب روز بود. در پایان قرن، یک رنسانس طراحی کتاب به عنوان یک نتیجه مستقیم از جنبش هنر و صنایع دستی انگلیسی آغاز شد. ویلیام موریس، رهبر جنبش، شخصیت اصلی تکامل طراحی بود. موریس در طراحی مبلمان، شیشه های رنگی، پارچه، کاغذ دیواری، و پرده از دهه 1860 تا دهه 1890 به طور فعال مشغول به فعالیت بود. موریس عمیقا نگران مشکلات صنعتی شدن و سیستم کارخانه بود، معتقد بود که بازگشت به ارزشهای هنری و معنوی دوره گوتیک می تواند تعادل را به زندگی مدرن بازگرداند. او رد و بدل محصولات بی دست و پا و طراحی ضعیف را به نفع زیبایی و زیبایی ساخته شده اش طراحی کرد. در سال 1888 موریس تصمیم گرفت تا یک چاپ را برای بازگرداندن کیفیت کتاب ها از دهه های اولیه چاپ چاپ کند. او در سال 1891 چاپ کتاب خود را به چاپ رساند، با استفاده از یک handpress قدیمی، جوهر متراکم غنی و کاغذ دست ساز. مرزهای تزئینی و اصطلاحات طراحی شده توسط موریس و بلوک های چوبی از تصاویر سفارش شده توسط دست بریده شد. موریس سه قلم را براساس نوع 1400 طراحی کرد.   مطبوعات Kelmscott بازگشت زیبایی و استانداردهای بالا از incunabula (متون تولید زمانی که کتاب هنوز هم توسط دست کپی شده)، و کتاب دوباره به یک فرم هنری تبدیل شد. استراتژی مطبوعات 556 صفحه بلندپروازانه آثار جفری چوچر است. چهار سال در ساخت، کلمسکوات چوچر دارای 87 تصویر درختکاری از نقاشی های هنرمند مشهور ادوارد برن جونز است. برای تک کار، موریس 14 مرز بزرگ، 18 فریم کوچک برای تصاویر و بیش از 200 حروف و کلمات اولیه طراحی کرده است. تلاش همه جانبه برای همه افراد درگیر در پروژه ضروری بود.      

برچسب ها :

نویسنده : دیزاینو دیزاینو
 • این مطلب پسندیدم: ۱
 • انتشار این مطلب:

میزان رضایت مندی از این سفارش : از 3 رای ثبت شده

نظرات ثبت شده